Odpowiednio wyeksponowane wnętrza i obejście, do tego serdeczny uśmiech hotelowego personelu. Film promocyjny dla hotelu lub obiektu noclegowego powinien od pierwszych sekund zapraszać potencjalnych gości na wizytę. W przypadku promocji hotelu ujęcia filmowe będą bardziej zachęcające niż statyczne fotografie.

W tym artykule dowiesz się:
– po co Twojemu hotelowi film promocyjny?
– poznasz kilka inspiracji oryginalnych filmów reklamowych dla obiektów noclegowych;
– jakie są korzyści z filmu reklamowego?
– ile kosztuje film promocyjny hotelu?
Film obiektu hotelowego jest w stanie oddać nie tylko przestrzeń, wygląd, ale i, co najważniejsze, atmosferę miejsca. Jest to niewątpliwie przewaga nad zdjęciami, czy tekstem pisanym. Dobrze przygotowany wideo marketing pozwoli gościom podjąć decyzję o przyjeździe, a odpowiednio przygotowany sprawi, że będzie ich na pewno więcej.
Bez wątpienia wideo jest naturalnie wciągające, angażujące i wzbudzające emocje. Dlatego film reklamowy hotelu jest najlepszą opcją wsparcia marketingu hotelowego, czy każdego innego obiektu noclegowego. Pamiętaj, że wystarczy jeden świetny film, aby zwiększyć liczbę gości w obiekcie. To nie tylko zwykle zapewnienia,  ale twarde dane.

Po obejrzeniu filmu dla hotelu czy innego filmu promocyjnego ludzie zostaną na stronie średnio 2 minuty dłużej i są o 64% bardziej skłonni coś kupić (badanie Comscore).

Ciekawe filmy promocyjne hoteli

Film reklamowy hotelu nie musi być nudnym zlepkiem ujęć. W dzisiejszych czasach liczy się przede wszystkim pomysł. Aby wyróżnić się na tle innych możesz zastosować formę tzw. storytellingu, czyli napisać scenariusz swojego filmu, tak, aby wzbudzał emocje u odbiorcy, co jednocześnie pozwoli Twojemu obiektowi być lepiej zapamiętanym. Warto zaskoczyć Gości filmem, ze swoim autorskim pomysłem.

Poniżej przedstawiam kilka propozycji jak przedstawić obiekt noclegowy.

Wirtualna wycieczka

Jedną z najbardziej efektywnych metod video marketingu hotelowego jest zrealizowanie wirtualnej wycieczki po twojej posiadłości. Wirtualne wycieczki pozwalają twoim potencjalnym klientom zobaczyć obiekt, jego udogodnienia – wszystko to bez konieczności postawienia stopy w jego wnętrzu.

Wszystkie hotele powinny skorzystać z tego pomysłu!
Pokaż kulisy pracy hotelu

Filmy zza kulis pokazują, to czego nie przedstawią żadne foldery reklamowe. Dla odbiorcy to ciekawsza forma przekazu niż statyczne ujęcia. Dzięki temu, potencjalni goście poznają ukryte życie hotelowe. A przecież jest co pokazywać! W końcu życie obiektu noclegowego to kuchnia, pokojówki, recepcja itd.
Zobacz przykładowe wideo reklamowe:Pokaż, co warto zobaczyć w okolicy

Jeśli Twój hotel nastawiony jest głównie na turystów tzw. “zwiedzających” taki film to strzał w 10! Pokaż co jest w okolicy. Twój hotel jest ustytuowany w Gdańsku? Pokaż plaże, okoliczne lasy, miasto – wszystko to, co zachęci gości do przyjazdu.
Wykorzystaj opinie gości

Innym świetnym sposobem na zwiększenie promocji hotelu jest „wykorzystanie” opinii byłych gości. Być może uda się Tobie znaleźć kilkoro ambasadorów marki, którzy w zamian za wypowiedzenie się w filmie dostaną np. upust na pobyt?

Zobacz przykładowy film:
Wzbudź pozytywne emocje u klientów 

Nawet z pozoru zwykły film może wzbudzić pozytywne emocje u klientów. Poniżej przykład:
Film promocyjny na Facebooku

Media społecznościowe to doskonale miejsce na promocję Twojego filmu. Jeden film można pociąć w montażu „na kawałki”, tak aby co jakiś czas wrzucać nowy content na Social Media. Jeśli ogranicza Cię budżet, warto chociaż  jeden materiał filmowy mieć na swoim kanale. Wówczas można go dystrybuować w wielu miejscach np. na Instagramie, na You Tubie, na swojej stronie internetowej itd. Głównymi bohaterami filmu mogą być pracownicy.

Gdzie i jak dystrybuować film promocyjny?

Jakość filmu dla hotelu

Wysokiej jakości filmy wideo przyciągają więcej widzów niż obrazy słabej jakości. Dawno minęły czasy, kiedy wystarczył zwykły film nagrany smartfonem. W związku z tym, jeśli film promocyjny hotelu wygląda tak, jakby został stworzony przez amatora, szanse na rezerwację pokoju będą znacznie mniejsze.
Tworząc wysokiej jakości wideo, uzyskasz najlepszy możliwy zwrot z inwestycji. Jeżeli twój film nie będzie szybko i skutecznie zaspokajał potrzeb gości poprzez wysokiej jakości zdjęcia, to po prostu przeniosą się oni do innego obiektu, a o twoim filmie zapomną w ciągu kilku sekund.

Film promocyjny dla hotelu cennik

Na koniec – kilka słów o cenniku. Ile kosztuje film promocyjny hotelu? Cena filmu promocyjnego stopnia zaawansowania projektu. Najtańsza wersja, która pozwala nakręcić film długości ok. 2-3 minut, a zdjęcia zakończą się w kilka godzin to koszt ok. 2,5 tys. zł netto-5 tys.

Film promocyjny hotelu

Film promocyjny to najlepszy pomysł na skuteczny marketing.

zł netto (wraz z montażem oraz muzyką). Zwykle w takim filmie wykorzystuje się ujęcia dronem, które dodatkowo pokażą przestrzeń na której położony jest obiekt. Jeśli myślimy o filmie bardziej złożonym (np. z wypowiedziami pracowników, z relacją z wydarzenia itd.) koszt może być wyższy. Cennik filmów rośnie jeśli zwiększamy liczbę godzin spędzonych na kręceniu oraz samą długość filmu. Profesjonalne filmy reklamowe wysokiej jakości, które zajmują kilka dni pracy, angażują aktorów, mnóstwo sprzętu oraz wymagają pracy wielu osób w ekipie filmowej potrafią sporo kosztować.

Ile kosztuje film promocyjny? 

Rada Link Media 😉

Przy okazji kręcenia filmu warto zastanowić się nad jednoczesnym zaaranżowaniem sesji fotograficznej. Takie rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić sporo pieniędzy!

Film promocyjny – marketing korzyści dla hotelu

Dlaczego warto zlecić nakręcenie filmu?

– zwiększenie zaangażowania naszych potencjalnych klientów;
– zwiększenie sprzedaży;
– pozytywny przekaz, budowanie zaufania;
– tania forma promocji, która wystarcza na dłuższy czas;
– pozytywny wypływ na pozycjonowanie naszej strony internetowej i naszych mediów społecznościowych.
Jeżeli jesteś zainteresowany nakręceniem filmu dla Twojego obiektu skontaktuj się z Link Media, w celu bezpłatnej wyceny. Filmy promocyjne realizujemy od A do Z w całej Polsce i nie tylko. Realizowane przez nas filmy promocyjne nastawione są na sukces! Wierzymy, że po obejrzeniu filmu potencjalni goście na pewno zaintersują się Twoim obiektem noclegowym.
Autor: Agata Panas
fot. pixaby.com