W czasach, kiedy ulotki, gazetki, banery to już zamierzchłe czasy, warto skorzystać z nowoczesnych rozwiązań marketingowych. Film reklamowy to najlepsza wizytówka Twojej firmy. Taka produkcja zapewni Tobie sukces. Ludzie uwielbiają kupować od … innych ludzi. Zaufaj nam – po dobrym filmie liczba Twoich klientów znacznie się zwiększy😊

W tym artykule dowiesz się po co Twojej firmie film reklamowy? Jakie są korzyści takiej produkcji?

Film reklamowy dla firm. Dlaczego?

Warto mieć swoje wideo niezależnie od tego czy prowadzisz restaurację, salon fryzjerski, czy sklep z rękodziełem. Dlaczego? Dlatego, że dzisiejszy klient to wzrokowiec, przyzwyczajony do szybkich i dynamicznych treści. Długie opisy już dawno odeszły do lamusa. W dzisiejszych czasach sposobem na zaanagżowanie odbiorów są różnego rodzaju filmu, w tym wspomniany film reklamowy.

Film reklamowy dla firm. Przykład Barber Shopu w Niemczech:

Ludzie kupują od … ludzi

Pamiętasz słynne pokazy Amwaya? Popularne w latach 90-tych formy sprzedaży polegające na tym, że do naszego domu przychodził „ekspert” (często był to po prostu znajomy, sąsiad), który wychwalał w niebogłosy produkty z zakresu gospodarstwa domowego. Dziś nie jest inaczej. Na tej samej metodzie bazują np. firmy kosmetyczne takie jak Avon, czy Mary Kay oraz wiele innych np. słynne pokazy pościeli. Ludzka twarz bardziej przekonuje do naszej usługi. Tak samo jest z filmem. Jeśli zobaczymy na nim uśmiechniętego, przyjaznego człowieka znacznie łatwiej będzie nas przekonać od zakupu. Dodatkowym plusem będzie pokazanie “prawdziwego człowieka” np. pracownika naszej firmy lub samego prezesa.

Udostępnienia spotów na Facebooku

Wideo jest jedną z najczęściej udostępnianych treści w mediach społecznościowych. Jeśli odbiorcy uznają Twój film za ciekawy to podzielą się nim z innymi. To daje szansę na zaangażowanie większej liczby potencjalnych klientów.

Filmy reklamowe dla firm – to najlepsza reklama!

Google kocha produkcje filmowe 

Popularna wyszukiwarka Google ma na celu dostarczenie użytkownikowi najbardziej istotnych informacji. Im więcej danych Google uzna za „istotne”, tym bardziej prawdopodobne jest, że umieści je na wyższej pozycji w wynikach wyszukiwania użytkownika. A przecież o to nam chodzi😊

Według badań, mamy 53 razy większe szanse na pojawienie się na pierwszej stronie Google, jeśli masz dobrze zoptymalizowane wideo na swojej stronie.

Stwórz swój kanał na YouTube

Filmy reklamowe dla firm i nie tylko dają nam możliwość „wejścia” na drugą największą wyszukiwarkę na świecie. Z ponad miliardem użytkowników, którzy oglądają ponad 250 milionów godzin wideo każdego dnia, YouTube jest drugą co do wielkości wyszukiwarką na świecie. Być może wśród oglądających są też Twoim przyszli klienci!

Spoty reklamowe dla firm ma wiele twarzy. Pod tą nazwą kryją się różne formy, są to, m.in:

  • filmy produktowe: przedstawiające konkretny produkt lub usługę, takie spoty świetnie pasują na media społecznościowe;
  • filmy instruktażowe: cel takiej produkcji może być różny, tego typu spory mogą być skierowane do klientów lub np. pracowników firmy, dzięki takim produkcjom  poznajemy działanie danego produktu, usługi; możemy również użyć ciekawych i angażujących animacji;
  • prezentacje multimedialne: w takiej produkcji łączymy obraz z animującymi się planszami informacyjnymi;
  • filmy promocyjne:  takie, które pokazują określony produkt, projekt, inicjatywę, staramy się maksymlanie przyciągnąć uwagę odbiorców, najlepiej ciekawym scenariuszem! wszystko jest kwestią naszej wyobraźni;
  • filmy korporacyjne: pokazują w jaki sposób firma działa; warto również pomyśleć nad ciekawym scenariuszem;
  • relacje z wydarzeń oraz eventów: krótka, dynamiczna forma z podłożoną muzyką;
  • produkcje wizerunkowe oraz PR: filmy, które pokazują daną firmę, nadają się na strony internetowe, na media społecznościowe, mają za cel przedstwić naszą firmę klientom.

Złote rady dla Twojego filmu promocyjnego  

Aby Twój film porwał tłumy, pamiętaj o następujących czynnikach.

TREŚĆ: Jak w przypadku każdej treści marketingowej, upewnij się, że Twoje wideo jest angażujące, przekazuje ważne przesłanie i stanowi wartość dodaną dla widza.

JAKOŚĆ: Pamiętaj, że ludzie odnoszą natychmiastowe wrażenie na podstawie jakości zdjęć, wideo, muzyki i tekstu na ekranie. Twoje wideo musi być wysokiej jakości. Nie oznacza to wcale, że za “dobry” film promocyjny zapłacisz grube miliony! Taki film można zrobić w naprawdę dobrej cenie. 

ZAPROSZENIE DO DZIAŁANIA (Call to Action): Co chcesz, aby Twój widz zrobił po obejrzeniu filmu? Zakończ film dobrym wezwaniem do działania, np. firmowym numerem kontaktowym.

SEO: Upewnij się, że Twój film zawiera odpowiedni, opisowy tytuł i właściwe słowa kluczowe. Dobrze, jakby w filmie znalazły się napisy.

REPURPOSING: Kiedy już zainwestujesz, wykorzystaj ten materiał wideo, dzieląc go na krótkie klipy, które możesz wykorzystać na portalach społecznościowych, w e-mailach, na targach – możliwości jest nieskończenie wiele!

Jeśli chcesz podkręcić marketing Twojej filmy i zlecić nakręcenie filmu reklamowego nic prostszego. Skontaktuj się z nami, a otrzymasz bezpłatną wycenę usługi!

Autor: Agata Panas