Każdy, kto posiada profil na Facebooku, prędzej czy później, będzie szukał sposobu na zwiększenie swoich zasięgów. Im będą one większe, tym nasze posty będą bardziej widoczne dla użytkowników. To z kolei prosta droga do sukcesu i satysfakcja ze skutecznie prowadzonego fanpage’a. Jak zatem zwiększyć zasięgi na Facebooku? 

W tym artykule dowiesz się w jaki sposób można zwiększyć zasięgi na Facebooku. 

Po co nam zasięgi na Facebooku?

Facebook zwiększa zasięgi jeśli widzi, że jakiś post wzbudza ciekawość. Można się zastanowić,  jak on to widzi? To nic trudnego, działa tu sprytny algorytm, który zlicza liczbę lajków, klików, czy też komentarzy. Jeśli uzna, że treść wzbudziła pozytywny odzew, nagrodzi nasz trud udostępnieniem posta większej liczbie odbiorców. Dzięki temu zwiększamy swoje zasięgi na Facebooku, czyli więcej osób widzi naszego posta, a wśród nich może i nasi przyszli klienci.  

Zasięg możemy zwiększyć w sposób organiczny (darmowy) lub płatny (Facebook Ads). Jako, że zapłata za reklamę to trochę droga na skróty (oczywiście, skuteczna😊),  to spróbujmy przyjrzeć się tym darmowym sposobom.

Zachęcaj do interakcji

Zadawaj pytania, zachęcaj do komentowania. Być może uda się Tobie rozbudzić prawdziwą dyskusję pod postem. Facebook uzna, że Twój post jest angażujący i pokaże go większej liczbie użytkowników. Pozytywny odzew zawsze budzą konkursy. Wiadomo, wygrana kusi😊

Przykład dobrego posta na Facebooku

Jak zwiększyć zasięgi na Facebooku?

Przykładem wspaniałej zachęty do interakcji jest post biura podróży ITAKA. W grafice pojawia się prośba o podzielenie się zdjęciem z rajskich wakacji. Sami zobaczcie ile osób postanowiło wziąć udział w zabawie.

Wrzucaj posty o odpowiedniej porze

Zajrzyj w swoje statystyki, sprawdź, kiedy Twoi obserwujący są najbardziej aktywni. Zamieszczaj posty z głową! Nie eksperymentuj z postem wrzuconym o 3 w nocy. Dokładny spis, kiedy warto wrzucać posta znajdziesz w tym artykule.

Działaj mobilnie

Wrzucenie posta poprzez komórkę jest nagradzane większym zasięgiem na Facebooku. Spróbuj takiej metody.

Eksperymentuj z treścią

Treści, czyli dobry content, to klucz do sukcesu. Musi być różnorodnie, ciekawie i oryginalnie. Nie ma nic gorszego niż przewidywalny profil w mediach społecznościowych.  Co ciekawe, nawet jeśli wydasz krocie na reklamę, a Twój profil zwyczajnie będzie nudny , to przegrywasz.

Szukaj ciekawostek, twórz własne grafiki, baw się zdjęciami, rób ankiety.

Przykład ciekawego posta na Facebooku

Jak zwiększyć zasięgi na Facebooku?

Czasem warto poszperać w nowinkach branżowych, poszukać fajnych treści na stronach zagranicznych. Może zabawna gra słów jak to robi Lidl?

Ciekawy copywriting Facebook

Jak zwiększyć zasięgi na Facebooku?

Zainwestuj w jakościowe wideo to zwiększy zasięgi na Facebooku

Media społecznościowe kochają treści wideo, dzięki czemu zwiększy nasze zasięgi na Facebooku. Możesz zrobić film instruktażowy (np. jak kucharz w Twojej restauracji gotuje rosół?), film produktowy (pokażesz jak dokładnie wygląda produkowana przez Ciebie zabawka), film przedstawiający Twoich pracowników (np. zespół pracujący w salonie) i wiele, wiele innych.

Wideo świetnie wykorzystuje Kajetana Kajetanowicz na swoim profilu.

Przykład filmu wykorzystanego w mediach społecznościowych

Jak zwiększyć zasięgi na Facebooku?

Jeśli sam nie czujesz się na siłach, skorzystaj z pomocy profesjonalistów. Chętnie pomożemy nakręcić Twój film.

Nie odsyłaj poza Facebooka

Facebook nie lubi jak odsyłasz użytkowników do konkurencji. Nikt tego nie lubi😊 Nie wrzucaj zatem linków bezpośrednio w posta – możesz je wrzucić w komentarz. Nie odsyłaj do filmu umieszczonego na YouTube.

Transmisje live 

Pokaż się swoim odbiorcom i zaprezentuj swój produkt lub usługę. Transmisja live udowadnia, że za marką stoi człowiek. Do tego jest to treść video, którą Facebook dodatkowo promuje.

Szybko reaguj na komentarze i wiadomości

Świat działa dziś szybko, nikt nie lubi czekać kilka godzin na odpowiedz. Reaguj, odpowiadaj, bądź uprzejmy (nawet jeśli bardzo tego nie chcesz😊). Jeśli nie masz czasu reagować na bieżąco, skorzystaj z profesjonalnej firmy, która będzie pilnowała Twój profil. (link) Nigdy nie zostawiaj pytań bez odpowiedzi!

Bardzo lubię  sposób w jaki odpowiada Netflix – ich styl jest luźny, humorystyczny, idealnie wpisujący się w profil persony.

 

Ciekawa odpowiedź na profilu

Jak zwiększyć zasięgi na Facebooku?

 

Udzielaj się na grupach

Daj się poznać, pokaż swój profil. Warto uczestniczyć w grupach, które zajmują się danym tematem. Przykładowo, jeśli jesteś producentem zabawek, bądź aktywny w grupie parentingowej. Pokaż, że jesteś i znasz się na tym, co robisz. Nie ma odpowiedniej dla Ciebie grupy? Świetnie! Stwórz ją.

Nie bój się żartować

Facebook to narzędzie rozrywkowe. Najczęściej korzystamy z mediów społecznościowych aby się chwile zrelaksować, odstresować, zobaczyć jakiś ciekawy filmik. Nie bój się puszczać oko do odbiorców. Śmieszny mem, zabawny żart, intrygujące zdjęcie, czy viral są na wagę złota.

Zabawny post na Facebooku

Jak zwiększyć zasięgi na Facebooku?

Korzystaj z emotikonek

Spraw, aby Twój post był przejrzysty, ładny graficznie. Korzystaj z emotikonek, one przyciągają uwagę. Tylko nie przesadź!

Przykład ciekawego posta z Rainbow Tours.

Emotikonki w postach na Facebooku

Jak zwiększyć zasięgi na Facebooku?

Nie masz pomysłu na content do Twoich Social Mediów? Skontakuj się z nami! Chętnie poprowadzimy Twój kanał w mediach społecznościowych.

Autor: Agata Panas

POLECAMY TAKŻE:

Film z drona. Dlaczego warto robić ujęcia z lotu ptaka?