Film z drona to skuteczna i przede wszystkim atrakcyjna reklama dla Twojej firmy. Z drona najlepiej prezentują się duże obiekty, które chcą się pochwalić przestrzenią wokół siebie. Doskonałym przykładem będą hotele, ośrodki wypoczynkowe, branża deweloperska, atrakcje turystyczne typu parki, parki rozrywki itd.

W tym artykule dowiesz się dlaczego film z drona jest atrakcyjny i dlaczego warto inwestować w ujęcia z lotu ptaka.

Drony od jakiegoś stały się „must-have” każdego dobrego filmu reklamowego. Ich ogromna popularność sprawiła, że na rynku wciąż pojawiają się narzędzia, które można używać zarówno amatorsko jak i profesjonalnie.

Ujęcia z lotu ptaka

Filmy z lotu ptaka mają ogromny potencjał, dlatego ich popularność wciąż rośnie.  Kamera unosząca się wysoko nad ziemią, może uchwycić zupełnie inną perspektywę niż jest nam dane normalnie zobaczyć. Taki kadr sprawia, że film staje się nowoczesny, innowacyjny, a dzięki temu wyróżni się na tle konkurencji.

Czy ktoś z Was miał okazję zobaczyć jeziorko z takiej perspektywy?

Zdjęcie z drona

Zdjęcie z drona zapewnia unikatowy kadr.

Sami zastanówmy się, o ile bardziej atrakcyjne będzie pokazanie hotelu w sercu Kaszub z góry niż klasyczne ujęcia samego obiektu? Z lotu ptaka można pokazać okoliczne jezioro, lasy, otaczającą obiekt przestrzeń. To obrazek, którego bez pomocy drona nie będzie nam dany zobaczyć.

W jakich sytuacjach najlepiej użyć drona? Podajemy kilka przykładów:

Drony znakomicie spisują się w sytuacjach, gdy istnieje potrzeba zaprezentowania budynku lub większego kompleksu w całej okazałości.

Kolejnym przykładem są wydarzenia sportowe, w których akcja toczy się błyskawicznie. Idealnie sprawdzają się np. wyścigi samochodowe, które trudno filmować z kamery statycznej.

Drona można użyć do uchwycenia pięknej okoliczności przyrody, do której trudno się dostać. Przed pojawieniem się na rynku dronów jedyną możliwością zrobienia podobnych zdjęć było wynajęcie śmigłowca i licencjonowanego pilota. Takie rozwiązanie, oczywiście, generowało koszta i było trudne do zrealizowania.

Ujęcia z lotu ptaka potrafią pięknie pokazać atrakcje turystyczne.

Co ciekawe, z zachowaniem należytej ostrożności możliwe jest robienie ujęć z imprez, tak jak z tej imprezy weselnej.

Film z drona również we wnętrzach

Dronem można wykonać unikalne ujęcia we wnętrzach budynku. W ten sposób można zaprezentować hale, maszyny, wnętrze obiektu hotelowego i wiele, wiele innych.

Nie wszystko można filmować

Aby sprawnie i profesjonalnie operować dronem należy mieć specjalną licencję, a przede wszystkim wiedze na temat tego co można filmować, a co nie. Dotyczy to szczególnie większych dronów używanych w celach komercyjnych. Amatorskiego sprzętu można używać bez specjalnego „prawa jazdy”.

Przede wszystkim dron zawsze powinien znajdować się w zasięgu wzroku. Nie wolno latać np. nad portami morskimi i lotniskami, kopalniami, wodociągami i ujęciami wody itd. Na szczęście w większości przypadków specjalna aplikacja w smartfonie podpowie nam, czy “latająca kamera” znajduje się w strefie latania czy nie. Aplikacja rozpoznaje także, czy naruszamy przestrzeń powietrzną zarezerwowaną dla samolotów.

Film z drona

Film z drona to najskuteczniejsza promocja Twojej firmy.

Film z drona to najlepsza promocja!

Nie ulega wątpliwości, że skuteczna promocja marketingowa musi się wyróżniać. Współcześni odbiorcy doceniają już nie tylko dobrą jakość ale i najnowsze, wyróżniające się rozwiązania. Ujęcia z drona często są tak nietypowe i ciekawe, że odbiorca chce je zobaczyć – dlatego spędzi na naszej witrynie więcej czasu niż przy zwykłym filmie.

Użyj drona do swojego filmu! Dzięki temu będziesz krok przed konkurencją, a to sprawi, że nasza oferta trafi tam, gdzie powinna. Zapraszamy do bezpłatnej wyceny Twojego filmu! 

 Autor: Agata Panas