Odpowiednio wyeksponowane wnętrza i obejście, do tego serdeczny uśmiech hotelowego personelu. Film promocyjny hotelu lub obiektu noclegowego powinien od pierwszych sekund zapraszać potencjalnych gości na wizytę. W przypadku promocji hotelu ujęcia filmowe będą bardziej zachęcające niż statyczne fotografie.

W tym artykule dowiesz się:

– po co Twojemu hotelowi film promocyjny?

– poznasz kilka inspiracji oryginalnych filmów reklamowych dla obiektów noclegowych;

– jakie są korzyści z filmu reklamowego?

– ile kosztuje film promocyjny hotelu?

Film obiektu hotelowego jest w stanie oddać nie tylko nie tylko przestrzeń, wygląd, ale i atmosferę miejsca. Pozwoli gościom podjąć decyzję o przyjeździe, a odpowiednio przygotowany sprawi, że będzie ich na pewno więcej. Bez wątpienia wideo jest naturalnie wciągające, angażujące i wzbudzające emocje. Dlatego film promocyjny hotelu jest najlepszą opcją wsparcia marketingu każdego obiektu noclegowego.

Ciekawe filmy promocyjne hoteli

Film reklamowy hotelu nie musi być nudnym zlepkiem ujęć! W dzisiejszych czasach liczy się przede wszystkim pomysł. Aby wyróżnić się na tle innych możesz zastosować formę tzw. storytellingu, czyli napisać scenariusz swojego filmu, tak, aby wzbudzał emocje u odbiorcy, co jednocześnie pozwoli Twojemu obiektowi być lepiej zapamiętanym!

Poniżej przedstawiam kilka propozycji jak przedstawić obiekt noclegowy.

Wirtualna wycieczka

Jedną z najbardziej efektywnych metod video marketingu hotelowego jest stworzenie wirtualnej wycieczki po twojej posiadłości. Wirtualne wycieczki pozwalają twoim potencjalnym klientom zobaczyć obiekt, jego udogodnienia – wszystko to bez konieczności postawienia stopy w jego wnętrzu.

Pokaż kulisy pracy hotelu

Filmy zza kulis pokazują, to czego nie przedstawią żadne foldery reklamowe. Dla odbiorcy to ciekawsza forma przekazu niż statyczne ujęcia. Dzięki temu, potencjalni goście poznają ukryte życie hotelowe. A jest co pokazywać! W końcu życie obiektu noclegowego to kuchnia, pokojówki, recepcja itd.

Pokaż, co warto zobaczyć w okolicy

Jeśli Twój hotel nastawiony jest głównie na turystów tzw. “zwiedzających” taki film to strzał w 10! Pokaż co jest w okolicy. Twój hotel jest ustytuowany w Gdańsku? Pokaż plaże, okoliczne lasy, miasto – wszystko to, co zachęci gości do przyjazdu.

Wykorzystaj opinie gości

Innym świetnym sposobem na zwiększenie promocji hotelu jest „wykorzystanie” opinii byłych Gości. Być może uda się Tobie znaleźć kilkoro ambasadorów marki, którzy w zamian za wypowiedzenie się w filmie dostaną np. upust na pobyt?

Wzbudź pozytywne emocje

Nawet z pozoru zwykły film może wzbudzić pozytywne emocje. Poniżej przykład:

Film promocyjny na Facebooku

Media społecznościowe to doskonale miejsce na promocję Twojego filmu. Jeden film można pociąć w montażu „na kawałki”, tak aby co jakiś czas wrzucać nowy content. Jeśli ogranicza Ciebie budżet, warto chociaż mieć jeden materiał filmowy na swoim kanale. Wówczas można go dystrybuować w wielu miejscach np. na Instagramie, na You Tubie, na swojej stronie internetowej itd.

Gdzie i jak dystrybuować film promocyjny?

Jakość filmu dla hotelu

Wysokiej jakości filmy wideo przyciągają więcej widzów niż obrazy słabej jakości. Dawno minęły czasy, kiedy wystarczył zwykły film nagrany smartfonem. W związku z tym, jeśli film promocyjny hotelu wygląda tak, jakby został stworzony przez amatora, szanse na rezerwację pokoju będą znacznie mniejsze.

Tworząc wysokiej jakości wideo, uzyskasz najlepszy możliwy zwrot z inwestycji. Jeżeli twój film nie będzie szybko i skutecznie zaspokajał potrzeb gości poprzez wysokiej jakości zdjęcia, to po prostu przeniosą się oni do innego obiektu, a o twoim filmie zapomną w ciągu kilku sekund.

Film promocyjny dla hotelu cennik

Na koniec – kilka słów o cenniku. Cena filmu promocyjnego stopnia zaawansowania projektu. Najtańsza wersja, która pozwala nakręcić film długości ok. 2-3 minut, a zdjęcia zakończą się w kilka godzin to koszt ok. 2,5 tys zł-5 tys zł (wraz z montażem oraz muzyką). Zwykle w takim filmie wykorzystuje się ujęcia dronem, które dodatkowo  pokażą przestrzeń na której położony jest obiekt. Jeśli myślimy o filmie bardziej złożonym (np. z wypowiedziami pracowników, z relacją z wydarzenia itd.) koszt może być wyższy. Cena rośnie jeśli zwiększamy liczbę godzin spędzonych na kręceniu oraz samą długość filmu. Być może warto za jednym razem nakręcić kilka krótszych filmów specjalnie na kanały social media?

Ile kosztuje film promocyjny? 

Rada Link Media 😉

Przy okazji kręcenia filmu warto zastanowić się nad jednoczesnym zaaranżowaniem sesji fotograficznej. Takie rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić sporo pieniędzy!

Film promocyjny – korzyści dla hotelu

– zwiększenie zaangażowania potencjalnych klientów

– zwiększenie sprzedaży

– pozytywny przekaz, budowanie zaufania

– tania forma promocji, która wystarcza na dłuższy czas

– pozytywny wypływ na pozycjonowanie strony internetowej  i mediów społecznościowych

Jeżeli jesteś zainteresowany nakręceniem filmu dla Twojego obiektu skontaktuj się z Link Media, w celu bezpłatnej wyceny. Realizujemy produkcje od A do Z w całej Polsce i nie tylko.

Autor: Agata Panas

fot. pixaby.com